24.-26. septembril 2019 toimus projekti LIFE UrbanStorm raames järjekorras juba teine õppereis, seekord Helsingisse.

Helsingis ja Helsingi lähiümbruses on säästlikud sademeveelahendused (sustainable urban drainage systems, SUDS) kasutusel nii elamupiirkondades kui ka avalikes hoonetes ja linnaruumis. Õppereisi eesmärgiks oli tutvuda võimalikult paljude erinevate looduslähedaste sademeveelahendustega. Soome ja Eesti kliima sarnasuse tõttu on paljud sealsed lahendused meil otseselt rakendatavad.

Õppereisi käigus külastati Helsingis muuhulgas nt LIFE+ Viikki Säynäslahdenpuro sademevee märgala, Eko-Viikki elamupiirkonda, REDI kaubanduskeskuse rohekatust “Bryga”, Helsingi Korkeasaari loomaaeda ning linna lähiümbruses tutvuti Vihtis kahe märgalaga ning Vantaas mitmete erinevate piirkondadega. Reisil osalesid eksperdid Balti Keskkonnafoorumist, Eesti Maaülikoolist, Helsinki Ülikoolist ning Tallinna ja Viimsi linnavalitsusest.

Kirjelduse ja fotod külastatud piirkondadest leiad õppereisi kokkuvõttes.

Haljastus ja säästlikud sademeveelahendused Kartanonkoski elamupiirkonnas. Fotod: Sandra Oisalu