28. mail 2022 toimub erinevas paigus üle Eesti Avatud LIFE projektide päev. LIFE programmil täitub maikuus 30 tegutsemisaastat. Selle päeva tähistamiseks avavad 10 LIFE projekti üle Eesti oma uksed ja kutsuvad kõiki huvilisi külla, et näidata, mida nad meie looduse ja keskkonna heaks teinud on. Põnevaid ja jõukohaseid tegevusi jagub kogu perele. Ka UrbanStorm tutvustab lähemalt tegevusi, mis projekti raames on elluviidud.

Kasvav sademete hulk põhjustab Eesti linnades paksu pahandust. Ent millised on lahendused? Ja mida saab igaüks teha oma koduaias, et kliimamuutuse tagajärgedega paremine toime tulla?

Kutsume u 3 km pikkustele tutvumisjalutuskäikudele LIFE UrbanStorm projektiga rajatud säästlike/looduslähedaste sademeveelahenduste näidisaladele:

  • Vett läbilaskvate katendite testalale Karulaugu tee 14 parklasse (kasutatud säästlike sademeveelahenduste tutvustus, praktiline veeläbilaskvuse demonstratsioon poorse asfaldi näitel)
  • Viimsi mõisa parki (näidatakse, kuidas looduspõhised sademeveelahendused võivad lisaks sademevee ja liigniiskusega seotud probleemide lahendamisele parandada ka inimeste puhkevõimalusi ja pargi atraktiivsust)

Infot jagavad ja retki juhivad Viimsi Vallavalitsuse spetsialistid ning Balti Keskkonnafoorumi eksperdid.

Asukoht: Infotelk ja retkede alguspunkt: Viimsi vald, Haabneeme, Karulaugu tee 14 parkla (Viimsi Päikeseratta lasteaia kõrval Randvere tee ääres)

Raskusaste: Jõukohane kõigile. Jalas võiksid olla mugavad jalanõud, millega saab ka mõisapargi kraavikallast mööda käia.

Kestus: infotelk avatud 4,5 tundi, retkede kestus ca 1 tund

Päevakava:

11.00-15.30 avatud infotelk Karulaugu tee 14 parklas.

Jagame infot kliima muutumisest ja selle tagajärgedest, linna-alade sademeveeprobleemidest ning nende looduspõhistest lahendustest (sh mida saab igaüks oma kinnistul teha), temaatiline viktoriin, tegevused pere pisematele ja palju muud põnevat.

12.00 – esimene retk

14.00 – teine retk

Osalejate arv: Pole piiratud, eelnev registreerimine ei ole vajalik.

Transport ja registreerimine: Kohale saab tulla oma transpordiga. Eelnevalt ei ole vaja registreerida.

Lisainfo: 28. mail 2022 Eesti Loodusmuuseumi ja AHHAA teaduskeskuse külastamine soodushinnaga. Kasuta kassas märksõna “LIFE30”. Muuseumipileti soodushind 4€, koos filmiga 6€. AHHAAsse sissepääs 20% soodsam.